BURSA ASANSÖRLERİNİN %91’Sİ GÜVENLİ

 

BURSA ASANSÖRLERİNİN %91’Sİ GÜVENLİ

Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD), bölgedeki sektör temsilcilerin ve A Tipi muayene kuruluşu Royal Cert’in katılımı ile önemli bir toplantı gerçekleştirdi. 29 Şubat 2020’de BURSAD’ın ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantıda; asansör denetimlerinde yorum farkından kaynaklı yaşanan uygulama sıkıntıları üzerine bir çalışma yapıldı. Toplantıda Bursa’daki asansörlerin denetim raporları değerlendirilirken, %91’sinin güvenli olduğu da açıklandı.

BURSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gültekin Baki yönetiminde yapılan toplantı gündeminde; A tipi muayene kuruluşlarının asansör denetimlerinin ve belediyelerin tescil işlemlerinin standartlaştırılması ile birlikte, asansör sorumluluk sigortası da vardı.

“93 madde yoruma açık”

Toplantı katılımcılarından Royal Cert Türkiye Operasyon Müdürü Muzaffer Yaşar, asansör denetimleri hakkında bilgiler vererek; kontrol listesinde 973 madde bulunduğunu, bunların 880 adedinin gayet net olması ile birlikte, 93 maddenin yoruma açık olduğunu kaydetti. Bu maddelerin netleştirilmesi için de çalışmalar yapıldığını belirten Yaşar; İstanbul İl Sanayi Müdürlüğü’nün öncülüğünde İstanbul’da faaliyet gösteren tüm A tipi muayene kuruluşlarının iki ayda bir koordinasyon toplantısı yaptığının bilgisini verdi.

Muzaffer Yaşar konuşmasında; 2019 yılında Sanayi Bakanlığı’nın 21 adet merdiven altı firmayı kapattığının altını çizerek, bu konuda verilecek mücadelede, sektörün her alanında çalışanlara iş düştüğünü belirtti. Yaşar ayrıca, Bursa’da güvenli asansör sayısının pek çok şehre göre çok üst düzeyde olduğunu söylerken, ‘’Bursa’daki asansörlerin %91’i güvenli olarak etiketlendi”, dedi.

Toplantının sonucunda, Bursa’da yaşanan yorum farkı uygulamaların BURSAD çatısı altında bir haberleşme ağında toplanarak, yaşanan örneklerden yola çıkarak önümüzdeki aylarda bir bilgilendirme çalışmasının daha yapılmasına karar verildi.

 

NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANI ZİYARET EDİLDİ

Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD) Yönetim Kurulu, 3 Mart 2020’de Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i ziyaret ederek, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Derneğin sektörel konularda yaptığı çalışmalar hakkında sunum yapan Yönetim Kurulu Üyeleri, önümüzdeki dönemde yapılacak projeler için de beraber çalışma imkanlarını değerlendirdi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, her türlü destek konusunda yardımcı olmaktan da mutluluk duyacaklarını ifade etti.

 

Etiketler: ,

Yorumlar kapalı.