BAŞKANDAN…

Değerli meslektaşlarım

Öncelikle mübarek Ramazan ayınızı ve bayramınızı tebrik ederim. Cenabı Allah tuttuğumuz oruçları, ettiğimiz duaları, yaptığımız hayırları kabul etsin.

Buradan sektördeki firmalara bir çağrıda bulunmak istiyorum. Asansör sektöründe faaliyet gösteren firma sayısı ile bir derneğe üye olan firma sayısı arasında büyük fark var. Yaklaşık üç bin firma sektörde faaliyet gösterirken bunların ancak üçte birinin bir derneğe üye olduğunu görüyoruz.

Sektörde ne olup bittiğiyle ilgilenmeyen, gelişmelerden haberdar olmayı düşünmeyen, sektörün önünü kesen, imajını bozan, kayıt dışı ya da merdiven altı dediğimiz firmaları bir kenara bırakarak, sektörün gerçek firmalarını asansör derneklerine katılmaya ve birlikte çalışmaya çağırıyorum.

Bölgenizdeki dernek yönetimi ile temasa geçerek üye olmanız federasyon olarak bize ve dolayısıyla sektörümüze güç katacaktır. Üye sayısı ve mali yapısı güçlü dernekler güçlü federasyon demektir. Sesimizi daha kuvvetli duyurmak demektir. Birlik ve bütünlük içinde hareket etmek demektir.

 Bir derneğe üye olmanızın sizlere sağlayacağı katkıları dışarıdan göremezsiniz. Üye olmanın size getireceği fayda, size yükleyeceği maddi ve manevi yükten çok fazla olacaktır. 

“Üye olmanın bana ne faydası var,” diyorsanız, bu sizin dernekten ne beklediğinize bağlı olarak değişir. Elbette ki bir derneğe üye oldunuz diye ertesi gün işleriniz artmaz. Dernek size ertesi gün para kazandırmaz ama size o yolu açar. O kapının anahtarını verir. 

İş dünyasında, yeniliklerin, haberleşmenin ve bilginin çok önemli hale geldiği bir zamanda yaşıyoruz. Derneklerimizin düzenlediği seminer ve bilgilendirme toplantılarına katılarak sektördeki gelişmeleri hem yakından izleme hem de etkileme imkânına sahip olursunuz.

Derneklerin kurdukları komitelerde görev alarak, sektörün sorunlarını belirler, çözüm yollarını tartışır, uygulanması için gerekli girişimlerde bulunulmasını sağlayabilirsiniz. 

İş hayatında başarılı olmak için çevre edinmek şarttır. Dernekler size çevre edinme fırsatı sağlar. Bu sayede sektör temsilcileri bir araya gelerek görüş ve bilgi alış verişinde bulunur, tecrübelerden yararlanırsınız. İş imkânları ve fırsatlarından haberdar olursunuz. Devlet yetkilileri ve bürokratlarla bir araya gelerek problemlerinizi ve çözüm önerilerinizi birebir aktarma olanağı bulursunuz. Dernekler size bu imkânları sağlar, bu imkândan yararlanmak sizin becerinize kalmıştır.

Bölgenizdeki derneğin çalışmalarını beğenmiyorsanız, üye olun çalışmalara katılın, fikir verin, yönetimini beğenmiyorsanız değiştirin ama sektörün dışında kalmayın. 

Sektörün önünde önemli imkânlar, elinde önemli avantajlar var. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın asansör sektörüne verdiği önemi her fırsatta belirtmesi, bakanlık bürokrasisinin sektör dosyasına olan hâkimiyeti, sektöre bakan bir şubenin var olması, Hükümetimizin yerli markalar üretilmesi, yerli ürün kullanımı ve ihracat konusunda destek vermesi sektörümüz açısından önemli bir kazançtır. Bir avantajdır. Bizim de sektör mensupları olarak birlik içinde beraber çalışarak sektörümüzün geleceğini beraber belirlememiz, sektörümüzün geleceğine beraber yürümemiz lazım. 

Bu düşüncelerle sektör mensuplarını derneklere üye olmaya, derneklerimizi, üye sayılarını artırmak için çalışmaya davet ediyorum. 

Hepimiz aynı gemide olduğumuzu unutmamalıyız, bu gemiyi ileriye doğru götürebilecek olan biziz. Gelin hep birlikte el ele, omuz omuza, ortak akılla asansör sektörünü hak ettiği yere taşıyalım.

Hepinize, hayırlı, bol kazanç diliyorum. Sevgi ve saygılarımla…

Yorumlar kapalı.